Konferencja naukowa: Nowe technologie w laboratorium okresu pandemii COVID-19
Już w przyszły wtorek, 18 maja br. o godz. 16, rozpocznie się w trybie online bezpłatna konferencja naukowa poświęcona nowym technologiom w laboratorium w okresie pandemii COVID-19. Wydarzenie kierowane jest do diagnostów laboratoryjnych. Uczestnicy będą mogli się dowiedzieć m.in. o technologii RT-LAMP – jej właściwościach i wykorzystaniu w laboratorium w dobie pandemii oraz o diagnostyce i detekcji nowych szczepów SARS-CoV-2 z wykorzystaniem sekwencjonowania nowej generacji (NGS). Uczestnicy konferencji uzyskają możliwość zdobycia 2 pkt. edukacyjnych.
Organizatorami wydarzenia są Synektik, Genomtec SA, Wrocławski Uniwersytet Medyczny, Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej (Oddział Wrocław) oraz Polskie Towarzystwo Mikrobiologów (Oddział Wrocław).
Konferencja jest skierowana nie tylko do pracowników laboratoriów medycznych bezpośrednio zaangażowanych w diagnostykę SARS-CoV-2, ale także do wszystkich diagnostów zainteresowanych tym tematem. Mając na uwadze dostępność uczestników, wydarzenie będzie miało miejsce w godzinach popołudniowych tj. od 16:00 do 18:30. Udział w konferencji jest bezpłatny.
Diagności będą mogli się dowiedzieć więcej o: diagnostyce i detekcji nowych szczepów SARS-CoV-2 z wykorzystaniem NGS; rzeczywistości w laboratorium w dobie pandemii COVID-19; technologii RT-LAMP – właściwości i wykorzystaniu w laboratorium; metodzie RT-LAMP w diagnostyce laboratoryjnej SARS-CoV-2 – przy wykorzystaniu testów Genomtec® SARS-CoV-2 EvaGreen® RT-LAMP CE-IVD Duo Kit; diagnostyce laboratoryjnej SARS-CoV-2 i doświadczeniu polskich diagnostów z Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach.
Udział w konferencji oraz przystąpienie i zaliczenie testu sprawdzającego, uprawnią uczestniczących w niej diagnostów laboratoryjnych do uzyskania 2 punktów edukacyjnych (twardych).
Wśród prelegentów konferencji będzie Miron Tokarski – współzałożyciel oraz prezes zarządu Genomtec SA, diagnosta laboratoryjny, jeden z twórców testu Genomtec® SARS-CoV-2 EvaGreen® RT-LAMP CE-IVD Duo Kit, a także Urszula Wieczorkiewicz – diagnosta laboratoryjny oraz dyrektor ds. chorób zakaźnych w Synektik.
– Jestem zaszczycony, że mogę wziąć udział w tak ważnej konferencji naukowej. Propagowanie w środowisku diagnostów laboratoryjnych alternatywnej, równie skutecznej i precyzyjnej technologii LAMP, w której jesteśmy pionierami, ma dla nas ogromne znaczenie. Konferencja jest organizowana wraz z wieloma poważanymi instytucjami, co dodatkowo wpływa na prestiż tego wydarzenia – powiedział Miron Tokarski, współzałożyciel i prezes zarządu Genomtec.
– Konferencja, którą mamy przyjemność współorganizować, to ważne wydarzenie promocji wiedzy o nowej technologii RT-LAMP w środowisku bezpośrednio zaangażowanym w walkę z pandemią COVID-19. Stąd tak ważne jest, aby przekazywać te informacje, poszerzające spektrum metod stosowanych w dzisiejszym laboratorium medycznym, którego celem jest dostarczenie wiarygodnego wyniku w krótkim czasie, jednocześnie mając na uwadze optymalizacje kosztów. To wydarzenie może stać się także platformą wymiany myśli i doświadczeń pomiędzy prelegentami oraz uczestnikami – dodaje Urszula Wieczorkiewicz, dyrektor ds. chorób zakaźnych z Synektik.
Prelegentami na konferencji będą również: dr hab. Łukasz Łaczmański – Kierownik Laboratorium Genomiki i Bioinformatyki z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej, dr n. med. Jolanta Krzysztoń-Russjan – mikrobiolog z Uniwersyteckiego Centrum Medycznego, WUM w Warszawie, dr n. med. Małgorzata Małodobra-Mazur – ekspert w obszarze zastosowań technologii molekularnych INNAT (Isothermal Nucleic Acid Amplification Technology) oraz współzałożycielka Genomtec SA oraz mgr Katarzyna Bojarska – Kierownik Pracowni Mikrobiologii Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach.
Więcej informacji i rejestracja pod linkiem.